Jak przekonać żonę, żeby poszła do pracyWyjaśnijmy sobie jedną rzecz: Twoja żona jest dorosła i może podejmować własne decyzje. Mimo że ją kochasz i ufasz jej, nie oznacza to, że masz prawo decydować o jej karierze lub innych aspektach jej życia. Jeśli chcesz, aby Twoja żona wróciła do pracy, musisz ją do tego przekonać. Ale jak? Nie możesz jej po prostu rozkazywać; w końcu Twoja żona nie jest Twoim pracownikiem. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pomóc jej w podjęciu decyzji w pożądanym przez Ciebie kierunku. Sztuką jest wiedzieć, która strategia ma największe szanse powodzenia, biorąc pod uwagę osobowość żony i okoliczności. Oto kilka pomysłów na to, jak przekonać żonę do powrotu do pracy.

Opowiedz jej o swoich odczuciach związanych z pracą

Jeśli chcesz, aby żona wróciła do pracy, ważne jest, abyś podzielił się z nią swoimi odczuciami na temat tej pracy. Żona prawdopodobnie będzie szukała u ciebie wskazówek co do słuszności decyzji, więc jeśli ty będziesz miał ambiwalentny stosunek do jej powrotu, ona też prawdopodobnie będzie czuła się niepewnie.

  • Jeśli jesteś entuzjastycznie nastawiony, jest bardziej prawdopodobne, że ona będzie czuła to samo.
  • Z pewnością nie chcesz kłamać ani wyolbrzymiać swoich uczuć, ale możesz przedstawić swoje myśli w taki sposób, aby trafić w sedno sprawy.

Możesz na przykład powiedzieć: "Nienawidzę, gdy zostajesz z dziećmi w domu przez cały dzień. Chcę mieć poczucie, że robimy to, co do nas należy, aby pomóc w opłaceniu rachunków. Chcę, żebyś miała taką samą niezależność, jaką miałaś, kiedy pracowałaś poza domem". Warto porozmawiać o pracy z drugą połową, zwłaszcza jeśli sytuacja w której się znajdujemy nie jest dla nas wygodna. Może teraz po prostu nam to wadzi, ale z czasem przerodzi się w na prawdę duży problem i warto to wyjaśnić już teraz.

Pomóż jej znaleźć pracę, którą pokocha

Jeśli twoja żona pracowała, zanim została rodzicem w domu, może tęsknić za chodzeniem do biura. Może też mieć umiejętności i zainteresowania, których nigdy nie miała okazji odkryć. Nawet jeśli przez wiele lat była mamą zajmującą się domem, może mieć umiejętności lub zainteresowania, które uczyniłyby z niej świetnego pracownika. Jeśli żona ma pracę, która sprawia jej przyjemność, jest bardziej prawdopodobne, że będzie chciała kontynuować zatrudnienie po kilku latach pozostawania w domu. Należy jednak pamiętać, że żona szuka pracy, a nie kariery. Jeśli znajdzie coś, co kocha, to świetnie. Ale musi znaleźć coś, co odpowiada jej umiejętnościom i jest na tyle elastyczne, że będzie mogła opiekować się dziećmi, gdy są chore, zabierać je na wizyty itd. Skup się na tym, aby pomóc jej znaleźć coś, co spełni jej potrzeby, a nie Twoje.