9 ras psów idealnych do mieszkania w blokuMieszkanie w bloku oznacza ograniczoną przestrzeń. Przy wyborze psa trzeba więc wziąć to pod uwagę i wybrać odpowiednią rasę. Poniżej znajduje się lista 9 psów, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniu w bloku.

Maltańczyk

Maltańczyk to mały pies o szorstkiej sierści, który mierzy około 8-10 cali w kłębie. Jest to rasa o wytrzymałej budowie, dlatego może mieszkać w mniejszych przestrzeniach. Maltańczyki są energiczne i bardzo przywiązane do swojego właściciela. Niestety, ich sierść wymaga codziennego szczotkowania.

Chihuahua

Chihuahua to najmniejsza rasa psów. Dorosłe psy tej rasy mierzą zwykle 6-9 cali w kłębie i ważą od 3 do 6 funtów. Chihuahua to energiczny i towarzyski pies, doskonale nadający się do mieszkania w małych przestrzeniach. Niestety, są one bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i powinny być chronione przed zimnem.

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to mały pies o długiej sierści, który mierzy zwykle 8-9 cali w kłębie. To doskonała rasa dla osób żyjących w mieszkaniu, ponieważ nie wymaga zbyt dużo ruchu. Yorki są inteligentne i uczą się szybko, a ich sierść wymaga codziennego szczotkowania, aby zachować jej zdrowy wygląd.

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel to średniej wielkości pies o miękkiej sierści. Jest to bardzo towarzyski pies, który lubi być w centrum uwagi. Jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga zbyt wiele ruchu, dzięki czemu świetnie nadaje się do mieszkania w bloku. Jednakże sierść tej rasy wymaga codziennej pielęgnacji, aby zachować jej zdrowy wygląd.

Bichon Frise

Bichon Frise to mały pies o miękkiej sierści. Psy tej rasy mierzą od 9 do 12 cali w kłębie i ważą od 7 do 12 funtów. Bichon Frise jest znany z tego, że jest bardzo towarzyski i lubi być w centrum uwagi. Jest to odpowiednia rasa dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu.

Pudel

Pudel to średniej wielkości pies o miękkiej sierści, który dorasta do około 15 cali w kłębie. Jest to inteligentny i towarzyski pies, który lubi być w centrum uwagi. Pudel jest odpowiedni dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu. Sierść tej rasy wymaga jednak codziennego szczotkowania.

Papillon

Papillon to mały pies o długiej sierści, który mierzy zwykle 8-11 cali w kłębie. Jest to bardzo inteligentny pies, który lubi być w centrum uwagi. Papillon jest odpowiedni dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu. Sierść tej rasy wymaga jednak codziennego szczotkowania.

Pekinés

Pekinés to mały pies o długiej sierści, który mierzy zwykle 6-9 cali w kłębie. Jest to bardzo inteligentny pies, który lubi być w centrum uwagi. Pekinés jest doskonały dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu. Sierść tej rasy wymaga jednak codziennego szczotkowania.

Shih Tzu

Shih Tzu to mały pies o miękkiej sierści, który mierzy zwykle 9-10 cali w kłębie. Jest to bardzo towarzyski pies, który lubi być w centrum uwagi. Shih Tzu jest doskonały dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu. Sierść tej rasy wymaga jednak codziennego szczotkowania.

Pomeranian

Pomeranian to mały pies o długiej sierści, który mierzy zwykle 8-11 cali w kłębie. Jest to bardzo towarzyski pies, który lubi być w centrum uwagi. Pomeranian jest doskonały dla osób mieszkających w mniejszych przestrzeniach, ponieważ nie wymaga zbyt wiele ruchu. Sierść tej rasy wymaga jednak codziennego szczotkowania.

Wybór odpowiedniej rasy psa jest ważny, jeśli chcesz mieszkać w mniejszej przestrzeni. Powyższe 9 ras psów jest doskonałym wyborem dla osób mieszkających w bl