Ryzyko z jakim warto się zmierzyć przed podjęciem decyzji o inwestowaniu w kryptowalutyIstnieje wiele forów internetowych i forów dyskusyjnych, na których entuzjaści kryptowalut dyskutują o tym, które monety mają szansę na wzrost wartości w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Istnieje również wiele narzędzi internetowych, które mogą pomóc w śledzeniu cen konkretnych kryptowalut i dowiedzieć się, kiedy byłby najlepszy czas na zakup lub sprzedaż. Czytając ten artykuł, kształcąc się w zakresie podstaw inwestowania w kryptowaluty i stosując się do kilku prostych wskazówek, możesz drastycznie zwiększyć swoje szanse na udaną inwestycję i przekształcenie małej kwoty pieniędzy w dużą kwotę pieniędzy niemal natychmiast.

W jakie kryptowaluty powinieneś zainwestować?

Zanim wyłożysz jakiekolwiek prawdziwe pieniądze, powinieneś zrobić jak najwięcej badań, aby dowiedzieć się, które kryptowaluty mają największe szanse na wzrost wartości w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Istnieje wiele forów internetowych i forów dyskusyjnych, na których ludzie dyskutują, które kryptowaluty są warte inwestowania, a które są stratą czasu. Możesz również skorzystać z zasobów online, takich jak CoinMarketCap, aby dowiedzieć się, które kryptowaluty są najbardziej popularne i ma najwięcej osób używających ich.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, jak długo konkretna kryptowaluta istnieje. Kryptowaluty takie jak Bitcoin i Litecoin istnieją od dłuższego czasu i udowodniły, że są bardzo stabilne i niezawodne. Z drugiej strony, kryptowaluty, które zostały stworzone w zeszłym roku lub nawet na początku tego roku, są znacznie bardziej ryzykowne i trudniejsze do przewidzenia.

Inwestycje krótkoterminowe są najbezpieczniejszym sposobem inwestowania w kryptowaluty

Wielu nowych inwestorów kryptowalutowych popełnia błąd polegający na zbyt długim trzymaniu się swoich inwestycji. Niestety, wiele osób, które zaangażowały się w świat kryptowalut 2 lub 3 lata temu, nadal trzyma się swoich pierwotnych inwestycji i ma nadzieję, że cena znów pójdzie w górę. Jest to bardzo zły pomysł. Jeśli kupiłeś Bitcoina o wartości 1000 dolarów w styczniu 2017 roku, a następnie czekałeś i miałeś nadzieję, że cena wróci do góry, to dziś nadal miałbyś Bitcoina o wartości zaledwie 1000 dolarów. Jeśli miałeś cashed out i sprzedałeś swój Bitcoin tak szybko, jak go miałeś, podwoiłbyś swoją inwestycję prawie natychmiast dzięki ogromnemu wzrostowi cen Bitcoin i innych kryptowalut .

Jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczymy kolejny taki skok cenowy ponownie, więc jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojej inwestycji, musisz upewnić się, że inwestujesz tylko na krótkie okresy czasu. Idealnie, chcesz znaleźć kryptowalutę, która twoim zdaniem zyska na wartości w ciągu kilku dni lub tygodni, a nie miesięcy lub lat. Te zmienne inwestycje nie są dobrymi inwestycjami długoterminowymi, więc musisz być przygotowany na szybką wyprzedaż i przejście do następnej inwestycji, zanim cena zacznie ponownie spadać.