Rozwijające i zajmujące zabawki dla 5-latkaDziecko w wieku starszego przedszkolaka jest bardzo ciekawe świata oraz zadaje wiele pytań. Pełne energii, potrzebuje ją rozładować zarówno w fizyczny, jak i umysłowy sposób. Ważne jest, aby wspierać intensywny rozwój malucha w tym okresie, wybierając odpowiednie zabawki dla 5-latka. Można w ten sposób połączyć przyjemnie z pożytecznym.

Muzyczne zabawki — wspierają rozwój mózgu

Muzyka poprawia koncentrację, pamięć oraz zwiększa pracę mózgu. Wpływa na doskonalenie mowy i umiejętności społecznych. Dlatego nie może zabraknąć instrumentów muzycznych w pokoju dziecka. W tym wieku najczęściej ma ono już sprecyzowane wymagania, którymi warto kierować się przy zakupie. Można postawić na jeden rodzaj, np. gitarę. Dodatkową atrakcją będą lekcje gry dla przedszkolaków. Świetną zabawką dla 5-latka z tej kategorii jest mikrofon, będący doskonałym uzupełnieniem zabawy. Te bardziej zaawansowane modele mają, mogącą się przydać w przyszłości, funkcję karaoke.

Zabawki pobudzające kreatywność

Starszy przedszkolak potrafi odróżniać fikcję od rzeczywistości. Tworzy niesamowite historie i doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to wytwór jego wyobraźni. Rozbudzić ją mogą zabawki kreatywne. W tej kategorii sprawdzą się wspaniale różnego rodzaju klocki. Świetnymi zabawkami dla 5-latka, pobudzającymi do wymyślania są wszelkiego rodzaju zestawy DIY. Najlepiej, jeśli będą to akcesoria, które można wykorzystać następnie w zabawie, np. pirackie szable lub korona księżniczki.

Drewniane zabawki dla dziecka

Drewniane zabawki przypadną do gustu szczególnie rodzicom ze zwiększoną świadomością ekologiczną. Popularność metod Marii Montesorii również wpływa na większe nimi zainteresowanie. Warto rozejrzeć się za drewnianymi literami i cyframi, ponieważ 5-latki w sposób naturalny chcą je poznawać. Dodatkowo z takiego tworzywa wykonane są miniatury przedmiotów używanych przez dorosłych jak kuchnia czy warsztat. Będą one doskonałą bazą do zabaw w odgrywanie ról, które na tym etapie rozwoju są bardzo ważne.

W dzisiejszych czasach many tak wielki wybór zabawek dla 5-latka, że trudno się zdecydować. Aby służyły one dziecku jak najdłużej, warto wybrać solidnie wykonane przedmioty, a przy zakupie kierować się zainteresowaniami osoby, która będzie z nich korzystać. Zabawki wspierające rozwój malucha będą wartością dodaną do miło spędzonego czasu.