Czystsze powietrze - co trzeba wiedzieć o oczyszczaczach powietrza i jak znaleźć właściwyByć może wiesz, że powietrze w pomieszczeniach może być dla Ciebie gorsze niż to na zewnątrz. Ale czy wiesz dlaczego? Albo co możesz z tym zrobić? W domach i biurach, zanieczyszczenia powietrza mogą wzrosnąć do niebezpiecznego poziomu, powodując różne problemy zdrowotne. Ryzyko jest szczególnie wysokie dla osób z astmą lub innymi chorobami układu oddechowego. Czyszczenie dywanów, instalacja systemów wentylacyjnych i otwieranie okien to świetne sposoby na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza to kolejny świetny sposób, aby to zrobić, a jednocześnie dodać estetyczne korzyści do swojej przestrzeni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach oczyszczaczy powietrza i ich działaniu. Ranking oczyszczaczy powietrza zawiera kilka naszych ulubionych modeli, abyś mógł znaleźć ten odpowiedni dla siebie!

Dlaczego powietrze w pomieszczeniach jest gorsze niż na zewnątrz?

Powietrze w pomieszczeniach może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Głównymi winowajcami są kurz, sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni, tlenek węgla, dym papierosowy i lotne związki organiczne. Kurz, pleśń i sierść zwierząt domowych mogą powodować reakcje alergiczne, astmę i inne zaburzenia układu oddechowego. Mogą one również wywoływać inne alergie, takie jak alergie sezonowe.

Oczyszczacze powietrza wychwytują i usuwają te cząsteczki z powietrza i zatrzymują je. Wiele modeli może również zbierać i zatrzymywać inne alergeny, takie jak pyłki, roztocza i zapachy. Tlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym gazem, który może gromadzić się w domach w wyniku działania nieefektywnych urządzeń spalania, takich jak piece i kuchenki. Oczyszczacze powietrza mogą usunąć ten gaz, zanim spowoduje on jakiekolwiek szkody.

Większości zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach nie można zobaczyć ani powąchać, co sprawia, że trudno jest stwierdzić, czy dom jest zanieczyszczony. Oczyszczacz powietrza może być przydatnym narzędziem do utrzymania zdrowia Twojej rodziny.

Dlaczego oczyszczacz powietrza to dobry pomysł?

Głównym powodem jest to, że powietrze w pomieszczeniach jest uwięzione. Nie krąży ono tak jak powietrze na zewnątrz i nie może być odświeżane. Dlatego zanieczyszczenia gromadzą się i zalegają - zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, takich jak domy czy mieszkania. Innym powodem jest to, że powietrze w pomieszczeniach zamkniętych krąży przez nasze ciała, organy i komórki.

Zanieczyszczenia, które wdychamy, mogą więc bezpośrednio wpływać na nasze zdrowie. Z drugiej strony, powietrze na zewnątrz po prostu wchodzi i wychodzi z naszych płuc.