Jakie zalety mają stopnice do aut dostawczych?Samochody typu VAN wykorzystywać mnóstwie branż — zarówno tam, gdzie dostawy ładunków są elementem codziennej działalności, jak i tam, gdzie pojemne bagażniki przydają się jedynie okazjonalnie. Kluczem do szybkiego i bezpiecznego przewozu ładunków jest odpowiednie wyposażenie takich pojazdów. Mowa tu nie tylko o infrastrukturze ułatwiającej rozmieszczenie towaru wewnątrz auta, ale i elementach konstrukcyjnych umieszczanych na zewnątrz. W każdym samochodzie typu VAN z pewnością przyda się na przykład odpowiedni podnóżek.

Czym są podnóżki do VANów i jakie mają zalety?

Samochody typu VAN są przystosowane do przewozu ciężkich, pokaźnych rozmiarów ładunków. Podczas wkładania lub wyjmowania towarów z bagażnika zwykle trzeba więc zachować szczególną ostrożność. Procesy rozładunku i załadunku będą znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze, jeśli tuż pod tylnymi drzwiami VANa zamontuje się podnóżek.

Element ten, zwany również stopniem, pozwala wygodnie stawiać kroki podczas wchodzenia i wychodzenia z pojazdu. Dzięki niemu nie jest konieczne „wskakiwanie” do pojazdu — wystarczy stanąć na podnóżku, by swobodnie wejść do środka. Stopień poprawia funkcjonalność konstrukcji samochodu dostawczego, a przy tym nie obciąża jej zbytnio ani nie utrudnia manewrów drogowych. Z racji swojego umiejscowienia, podnóżek będzie też chronić zderzak auta przed uszkodzeniem.

Jakie podnóżki do samochodów dostawczych znajdziemy na rynku?

Podnóżki do samochodów typu VAN montowane pod tylną burtą pojazdu można obecnie znaleźć niemal wyłącznie w specjalistycznych sklepach. Te elementy mogą występować w różnych formach, jednak ich zastosowanie jest podobne — zapewniać kierowcom bezpieczeństwo podczas korzystania z bagażnika.

To, co łączy większość stopni tylnych, to antypoślizgowa powierzchnia, zwykle pokryta wypustkami zwiększającymi przyczepność stopy do podłoża. Wiele z modeli ma perforowaną strukturę, umożliwiającą naturalne odprowadzanie wody, błota lub innych zanieczyszczeń z powierzchni podnóżka. Dzięki temu stopnie tylne sprawdzają się podczas każdej pogody i poprawiają bezpieczeństwo rozładunku i załadunku VANów nawet w samym środku zimy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podnóżka do samochodu typu VAN?

Poszukiwania podnóżka warto zacząć od ofert renomowanych sklepów. Dostawcy specjalizujący się w sprzedaży tego rodzaju elementów do samochodów będą w stanie udzielić Ci potrzebnych informacji na temat swoich produktów i pomogą w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twojego pojazdu. Podnóżki do samochodów dostawczych można znaleźć na przykład w ofercie polskiego sklepu Nadkola.pl.

Poszukując stopnia tylnego dla VANa, zwróć uwagę na to, czy jest on kompatybilny z hakiem do holowania. Odpowiedni model podnóżka cechować się będzie modularną konstrukcją, która nie koliduje z tym elementem i umożliwia użytkowanie go zgodnie z przeznaczeniem. Należy także sprawdzić, czy interesujący Cię stopień tylny może być zamontowany w Twoim pojeździe. W ustaleniu tego pozwolą Ci informacje dostępne na stronach internetowych sprzedawców lub producenta, na przykład w tabelach kompatybilności.